Simulator za koji poduzetnici traže 1.500.000$
Simulator virtualne realnosti koji su napravili ovi poduzetnici koristi se čak u vojne svrhe. Odlučili su proširiti svoje poslovanje i obratiti se investitorima. Pogledaj hoće li ovaj poduzetnik dobiti investiciju od 1.500.000$ za 10% svoje tvrtke VirtuSphere na seriji Shark Tank.
Priča poduzetnika
Poduzetnici su impresionirali investiture na seriji Shark Tank svojim inovativnim konceptom. Sferična kugla za virtualnu stvarnost koja omogućuje korisnicima da se slobodno kreću u virtualnim okruženjima. Ova velika šuplja kugla služi kao platforma za simulacije u raznim sektorima, uključujući vojnu obuku, edukaciju i luksuznu zabavu. Unatoč zanimanju investitora, nisu uspjeli osigurati investiciju u emisiji zbog visokih troškova i nejasne tržišne strategije. Nakon pojavljivanja na seriji, okrenuli su se specijaliziranim tržištima, kao što su vojne institucije i obrazovne ustanove, gdje je tehnologija pokazala veliki potencijal. Iako su se suočili s financijskim izazovima, uključujući neuspjelu Kickstarter kampanju za novi proizvod, nastavili su razvijati sustav. Do 2021. godine, tvrtka je ostvarila godišnji prihod od 3 milijuna dolara, a VirtuSphere i dalje inovira u svijetu VR tehnologije, s fokusom na specijalizirane aplikacije.
Simulator virtualne realnosti kao poslovna ideja
Virtualna realnost (VR) pruža poduzetnicima velike mogućnosti za inovacije i tržišni rast kroz simulatore i ostale aplikacije. Kao tehnologija koja omogućuje korisnicima interaktivno iskustvo u potpuno digitalnom okruženju, VR može biti ključ za razvoj novih poslovnih modela u različitim industrijama, poput edukacije, zabave, nekretnina i zdravstva. Ulaganje u VR simulatore omogućuje stvaranje jedinstvenih proizvoda i usluga koje zadovoljavaju sve veću potražnju za interaktivnim i prilagodljivim digitalnim sadržajem. Poduzetnici koji odluče razviti VR poslovanje mogu se fokusirati na stvaranje rješenja koja poboljšavaju korisničko iskustvo, poput obuke zaposlenika ili virtualnih tura po nekretninama. Tehnološki napredak i smanjenje troškova opreme čine VR sve pristupačnijim za širu upotrebu. Razvijanjem vlastitih aplikacija ili hardverskih rješenja, poduzetnici mogu kapitalizirati na rastućem tržištu koje obuhvaća sve od industrijskih simulacija do virtualne zabave. Ključ uspjeha leži u kreativnom pristupu i prepoznavanju specifičnih tržišnih potreba u dinamičnom digitalnom svijetu.
Poslovne kronike
Poslovne kronike su edukativno-zabavni portal koji stvara sadržaj oko poslovnih ideja i tematike vezane za poduzetništvo. Prisutni smo na društvenim mrežama Youtube, Tiktok, Instagram, Facebook i LinkedIn. Cilj nam je prikupiti publiku koju zanima poduzetništvo i pružiti im inspiraciju za pokretanje svog posla. Ponekad je teško pronaći poslovnu ideju koja baš tebi odgovara. Iz tog razloga svoj sadržaj fokusiramo upravo na riješenje tog problema i stvaranje baze poslovnih ideja.
Pregledaj usluge našeg trenutnog sponzora Sikra – Agencija za digitalni marketing i podrži daljnji razvoj portala Poslovne Kronike.